Историческият музей в Бургас отбелязва Деня на Тракия с тематични презентации

• Историческият музей в Бургас отбелязва Деня на Тракия с тематични презентации
23 Mar

Историческият музей в Бургас отбелязва Деня на Тракия с тематични презентации

На 26 март 2022 г. България отбелязва Деня на Тракия. В този ден през 1913 г. българската армия написва славна страница в своята история. След близо шестмесечна обсада и 24- часова атака Одринската крепост пада. Това е ден, в който се прекланяме пред подвига на българските войни, загинали при превземането й. И си спомняме отново за тежката съдба на тракийските българи.
По традиция, по повод паметната дата, Регионален исторически музей – Бургас организира и участва в различни прояви. Сега годишнината от Одринската епопея – най-високият връх на българската бойна слава, ще бъде отбелязана чрез представяне на тематични презентации, подготвени от ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ гр. Бургас. Те са възпитаници на клуб „Величието на България“ с ръководител Петя Кудева. Събитието ще бъде част от общинската културна програма и ще се проведе на 25 март 2022 г. в Историческата експозиция на ул. Лермонтов 31, от 15:00 часа. Очакваме Ви!