Изложба: Градините на Толстой. Руската и българска Ясна Поляна

• Изложба: Градините на Толстой. Руската и българска Ясна Поляна
23 Nov

Изложба: Градините на Толстой. Руската и българска Ясна Поляна

На 25.11.2011г., петък, от 14:30ч., в Историческата експозиция на РИМ – Бургас (ул. „Лермонтов” № 31) се открива изложбата „Градините на Толстой. Руската и българска Ясна поляна”. Държавният исторически и природен резерват „Къща музей Толстой” – с. Ясна поляна, Тулска област, Русия гостува на Регионален Исторически музей – Бургас с изложба, посветена на живота и философските възгледи на великия руски хуманист, писател и защитник на българите Лев Николаевич Толстой. В експозицията са представени теми от творчеството, както и епизоди от живота на семейството му. Специално внимание се обръща на ябълковите градини в руската Ясна поляна, създадени от самия Толстой в имението му, съществуващо и до днес като най-голямата къща-музей в света.