• Министерството на културата ще финансира по проект Том VII от Известията на Бургаския музей
16 Dec

Проектът „Издаване на том 7 от Известията на Бургаския музей“ беше одобрен на конкурсна сесия за финансиране на проекти в областта на движимото културно наследство и визуалните изкуства на тема „Дейности по опазване и представяне на движимото културно наследство и визуалните изкуства и художествените галерии“. Проектът има за цел да се осъществи издаването на повече от 20 самостоятелни проучвания на културното наследство в Бургаския регион, събрани в отделен том на Известията на Бургаския музей. Тук намират място и представянето на отделни находки от фондовете на музея или произхождащи от регион Бургас, които са с висока научна, художествена и експозиционна стойност.

Финансирането е 100% от Министерството на културата и е в размер на 4850 лв. Общо от подадени 170 проекта от цялата страна, от които 34 са одобрени за финансиране.