Пеперуди се излюпват пред очите на посетителите

12 Aug

Пеперуди се излюпват пред очите на посетителите

<module="photo" id="1707" maxwidth="495" maxheight="300">

Вече втори ден любопитна атракция привлича все повече посетители в Бургаския природонаучен музей. На изключителен интерес се радва изложбата от живи тропически пеперуди, които летят на свобода в една от залите на музея. Пред погледите на няколко деца в музея само за ден се излюпиха около 20 нови пеперуди. Това стана възможно след като екипът на музея поръча от Англия около 60 какавиди от 5 тропически вида.

Какавидите започнаха да са излюпват в неделя и до момента около 40 от тях вече пърхат на свобода, напуснали своите пашкули. Вероятно атракцията ще е само още два дни докато се излюпят всички. Изложбата обаче продължава и младите пеперуди са изключително красиви с ярките си окраски. Те се излюпват предимно сутрин, със смачкани крила, които за няколко минути се разпъват. Трябва да минат още няколко часа докато изсъхнат и могат да летят. През това време младите красавици остават да стоят върху какавидата. Новите индивиди са от видовете: пеперуда сова, бяло и синьо морфо, сухо листо, папилионе и др.

Изложбата е инициатива на Природонаучния музей към РИМ Бургас и се осъществява в партньорство с Бургасцвет-90-Танев ЕООД. Музеят работи с удължено лятно работно време: понеделник – петък 9:00 – 19:00, събота 11:00 – 19:00.

За контакти и групови посещения:
д-р Светла Далакчиева
056/843239, 0896695379