Какво представлява Виа Понтика ще научите от музейната лекция на 3 ноември

• Какво представлява Виа Понтика ще научите от музейната лекция на 3 ноември
31 Oct

Какво представлява Виа Понтика ще научите от музейната лекция на 3 ноември

Няма бургазлия, който да не е чувал за Виа Понтика. Някои я свързват с Черно море, други с археологическите сведения от региона. Най-често хората се сещат за ятата птици, които всяка пролет и есен прелитат над града. И наистина Виа Понтика се нарича вторият по големина миграционен път на птиците в Европа.

Кои са видовете, които прелитат по нея, в каква численост мигрират, защо любители на птиците от цяла Европа посещават Черноморието ни? Отговор на всички тези въпроси ще получите на 3 ноември от 11.30 часа в Природонаучния музей (ул. К. Фотинов 30), където доц. д-р Светла Далакчиева ще изнесе публичната лекия „Черноморски миграционен път на птиците“.

Входната такса е преференциална - за възрастни е 2 лв., а за учащи и пенсионери – 1 лв.