Гости от Троян ще готвят гъбена чорба в Етнокухнята на бургаския музей

• Гости от Троян ще готвят гъбена чорба в Етнокухнята на бургаския музей
04 Jul

Гости от Троян ще готвят гъбена чорба в Етнокухнята на бургаския музей

Троянска гъбена чорба ще готвят представители на троянския Музей на народните художествени занаяти и приложните изкуства в Етнокухнята на РИМ-Бургас. Събитието ще е тази неделя (9 юли 2023 г.) от 12:30 часа в двора на етнографската експозиция на ул. „Славянска“ 69.
Ястието представлява бистра супа с превъзходен аромат, който й придават сушените манатарки, а вкусът й е леко кисел вкус заради добавените сушени дренки. Има вариант, в който се прибавя ситно нарязана на клинове сланинка. В този случай вкусното кулинарно изкушение се нарича „Клин чорба“.
Гозбата може да се готви целогодишно, макар че се предпочита през студените сезони. Подходяща е за Рождественския пост, като има вариант за приготвянето й без растителна мазнина.
Заповядайте на кулинарното пътешествие в двора на музея!