Русокастро - емблематични находки от последните археологически сезони

• Русокастро - емблематични находки от последните археологически сезони
06 Oct

Русокастро - емблематични находки от последните археологически сезони

И този вторник (10 октомври) в Етнографския музей на ул. „Славянска“ № 69 от 17:30 ч. ще се проведе лекция от музейно-образователната програма на Регионален исторически музей Бургас "Опознай Бургас и Бургаския край". Темата на лекцията е "Русокастро - емблематични находки от последните археологически сезони". Предложеният материал, разработен от Детелина Христова, фондохранител на Археологическата експозиция, представя любопитни и интересни факти от историята на "Късноантичната и Средновековна крепост Русокастро" и част от най-интересните находки, открити през последните археологически сезони. Лекцията е във връзка със 691 години от битката при Русокастро през 1332 г., завършила с победа на българския цар Иван Александър над византийската армия, водена от император Андроник III Палеолог.
Таксата за посещение за възрастен е 5 лв., за учащи и пенсионери - 3 лв.