• Тематични беседи, творчески ателиета за мартеници са част от програмата на РИМ-Бургас за месец февруари
14 Feb

По повод Освобождението на Бургас – 6 февруари и Националния празник 3 март, в дните от 19.02. до 29.02. в Историческата експозиция на Регионален исторически музей – Бургас на ул. "Лермонтов" 31, ще се провежда поредица от беседи с ученици. Беседата е посветена на Освобождението на Бургас – 6 февруари и Националния празник 3 март. Тя е насочена предимно към ученици и студенти, но и към всички любознателни жители и гости на Бургас, които искат да научат повече за това как градът се е развивал през времето. В Лекцията ще бъде предоставена интересна информация, ще бъде обърнато внимание на емблематични личности и знакови събития.
Адрес: ул. "Лермонтов" 31, телефон за контакт: 056/841 815; 088 800 9366

В Етнографската експозиция в дните от 26.02 до 29.02.2024 г. започваме да пресукваме цветовете на здравето и чистотата в нашата традиционна работилница за мартеници!
Тази година ще съчетаем силата на мартеницата, шевицата и минералите. Учениците ще имат възможност с помощта на служителите от Природонаучния и Етнографския музей да изработят собственоръчно своята мартеница, която може да бъде с традиционните български символи или мартеници с различни минерали. Заниманията ще бъдат с продължителност от един час в група до 25 души.
Заповядайте, за да се заредите с пролетно настроение.
Адрес: Етнографски музей, ул. „Славянска“ 69, телефон за контакт: 056/842 587; 088 800 9366

В Археологическия музей за месец февруари беседата за ученици е „Гръцки и римски светилища и храмове в Бургаско“.
Адрес: бул. “Алеко Богориди“ 21, телефон за контакт: 056/843 541, 088 800 9366

При желание да се възползвате от беседите и работилницата и за допълнителна информация, моля свържете се с представител на музея на посочените телефони или на main@burgasmuseums.bg
Беседата и работилницата за мартеници е с предварителна заявка. Вход – 6 лв. за възрастни, 3 лв. за ученици и студенти, промоционална цена на беседата за групово посещение 20 лева.
Заповядайте!