• Ученици от „ОУ“ Васил Априлов“ с емоционално посрещане на гостите от Австрийския културен съюз
20 Nov

По повод откриването на гостуващата изложба в Етнографския музей – „Как празнуват Коледа в Австрия“, на 21 ноември 2023г. от 10:30 ч. всички трети класове на ОУ “Васил Априлов“ ще представят българската коледна традиция пред гостите от Австрийския културен съюз. Възпитаниците на училището участват в различни тематични проекти – изучават традиционните български празници и обичаи, и това е една от причините те да бъдат поканени от почетния консул на Австрия г-жа Радостина Иванова-Мишинева. Празничното настроение вече се усеща в двора на музея. Откриването на изложбата е от 17:30 часа в Етнографския музей на ул. „Славянска“ 69, а след него Ви каним в Етнокухнята на музея на чаша ароматен Глювайн (Glühwein) – домашно греяно вино с канела и карамфил, традиционната напитка за австрийските коледни базари.