С нова зона за снимки Археологическият музей посреща посетители от тази седмица

• С нова зона за снимки Археологическият музей посреща посетители от тази седмица
10 Jun

С нова зона за снимки Археологическият музей посреща посетители от тази седмица

С нова зона за снимки Археологическият музей (бул. А. Богориди 21), посреща посетители от тази седмица. Те имат възможност да си направят снимка за спомен под образа на римския император Филип Араб, а посетителките като богиня Атина Палада. Новата атракция, която е изработена от реставраторът на РИМ Бургас Силвия Борисова, вече се радва на сериозна популярност сред гостите на музея. Освен атрактивната зона за снимки, всеки посетител в археологическата експозиция може да дегустира вино от местни винопроизводители, разглеждайки богатата колекция от археологически находки свързани с древна Тракия, гръцките колонии по Черноморието и времето на Римската империя, както и единствената изложба на средновековна сграфито керамика от Българското Черноморие.
Заповядайте при нас и влезте в ролята на император Филип Араб и богиня Атина Палада, усмихнете се широко и запечатайте своя спомен от Бургаския музей.
Всички експозиции на Регионален исторически музей Бургас са отворени за посещение всеки ден, от 10:00 до 19:00 часа.
Заповядайте!