• Етнографи показаха на децата от ОУ „Васил Априлов” - гр. Бургас тъкане на керемида
23 Feb

На 22.02.2012г. специалистите от Етнографския музей гостуваха на ОУ „Васил Априлов” във връзка с представяне на резултатите до момента от Секторната програма „Коменски” – „Пътешествие в света на играчките”, Международно партньорство 2011-2013г. Там Красимира Дубарова и Пламена Кирова показаха на участниците в проекта, ученици от 6ти клас, старата техника „тъкане на керемида” и разказаха за игрите и играчките от нашето минало.
Децата с желание и сръчност се включиха в изтъкаването на своите малки чергички. А когато посетят Етнографската експозиция ще могат да покажат уменията си и на големия вертикален стан. Очакваме Ви!
[widget="photo" name="a65" params="albid=65&rows=1"]

Тагове:Етнографския музей