• Откриване на новоизградения път до скалния манастир Св. Никола по проект TOGETHER
27 Nov

На 22 ноември се проведе официалното откриване на пътя, водещ към скалния манастир "Св. Никола" край град Къйъкьой, Турция. Изграждането на павираната пътна отсечка от 1 км заедно с осветлението и обособен паркинг пред манастира, са част от дейностите по проект „Общото културно наследство без граници-TOGETHER“, финансиран по Програма за трансгранично сътрудничество Interreg-ИПП България - Турция 2014-2020 г. на Европейския съюз.

Проектът се изпълнява от партньорите Регионален исторически музей Бургас и Областна дирекция “Култура и туризъм” – Къркларели в периода 2017-2019 г. На откриването присъстваха директорите на двете институции - Милен Николов и Нечми Асан, кметът на община Къйъкьой Ахмет Бора, представители на екипа на проекта, комитета на Програмата за ТГС от турска страна, фирмите изпълнители, местни институции и др.

<module="album" id="304" width="810" height="600" cell_height="150" cols="4" image_crop="1" crop_color="0,0,0">

Тагове:туризъм, проект, културно наследство, TOGETHER