„Светът в зрънце пясък“ представя Природонаучната експозиция в нощта на музеите

• „Светът в зрънце пясък“ представя Природонаучната експозиция в нощта на музеите
20 May

„Светът в зрънце пясък“ представя Природонаучната експозиция в нощта на музеите

На 21.05.2022 г. изненадата, която Природонаучния музей (ул. Фотинов 30) е приготвил за своите посетители в Нощта на музеите, се нарича „Светът в зрънце пясък“. Тя ще ви отведе на пътешествие по най-красивите и екзотични плажове, ще може да разгледате пустинни и вулканични пясъци. В новата витрина е подредена само част от пясъчна колекция, която музеят събира от 2014 г. В нея вече има над 650 образци от пясъци от всички континенти, от екзотични места като Великденските острови, Островът на костенурката и зеления плаж на Хаваите.
Освен това в Природонаучния музей ще може да разгледате и избрани минерални образци от личните колекции на инж. Николай Господинов, Евгени Вулев и Руслан Алксандров. Те ще могат да се разгледат в залата на музея до края на летния сезон.