„Час по родолюбие“ събира ученици в Историческия музей

• „Час по родолюбие“ събира ученици в Историческия музей
06 Jun

„Час по родолюбие“ събира ученици в Историческия музей

Във връзка с отбелязване на 110 години от Балканските войни (1912-1913 г.), събитие от националния културно-исторически календар, в Историческата експозиция на РИМ-Бургас, ул. Лермонтов 31, ще се проведе „Час по родолюбие“ с ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“, гр. Бургас, с преподавател Петя Кудева.
Историкът от специализираната гимназия – г-жа Кудева и нейните ученици, са подготвили две презентации, посветени на честваната годишнина, които ще бъдат допълнени от тематичен разказ на уредник в отдел „История“ при РИМ-Бургас, акцентиращ върху последиците от Балканските войни за източнотракийските българи, превръщайки по-голямата част от тях в бежанци, установили се впоследствие в Бургаски регион.
Учениците и гостите на извънкласното начинание ще имат възможност да разгледат музейната експозиция, посветена на конкретните исторически събития.
Съвместната проява е насрочена за 9 юни 2023 г., от 16:00 ч.