„Детска нощ на музеите“ в Природонаучен музей гр. Бургас

• „Детска нощ на музеите“ в Природонаучен музей гр. Бургас
30 May

„Детска нощ на музеите“ в Природонаучен музей гр. Бургас

На 2 юни, петък, Регионален исторически музей – Бургас ще отбележи Денят на детето по изключително нетрадиционен начин. За всички деца и учащи Природонаучната експозиция е подготвила „Детска нощ на музеите“ – събитие, което ще се проведе за пръв път в Бургас.
Децата ще могат не само да разгледат музея безплатно, но и да се включат в различни екологични игри. За най-малките посетители до 10 години музеят ще отвори врати в 17:00 ч. Те ще научат различни интересни факти за растенията, животните и минералите. След това ще могат да си изработят хороскоп с минерали, да редят пъзели и да играят на мемори карти. От 19:00 ч. музеят ще очаква децата над 10 години. За тях са подготвени още много игри като кръстословици, лабиринти, ребуси, наблюдения под микроскоп и др.
Работното време на Природонаучния музей ще започне в 17:00 ч. и ще завърши в 21:00 ч. Очакваме ви на ул. К. Фотинов №30.