• Покана за лектория "Освобождението на Бургас и градоустройственото му развитие до края на ХIХ век"
05 Feb

<module="photo" id="1304" maxwidth="250" maxheight="350">
На 06.02.2014 г., четвъртък, в 11.30 ч., в Иконната зала на Историческата експозиция при Регионален исторически музей – Бургас, ул. „Лермонтов” № 31 ще се проведе лектория на тема "Освобождението на Бургас и градоустройственото му развитие до края на ХIХ век". Посвещава се на 136-годишнина от Освобождението на Бургас.

С разказ и презентация посетителите ще бъдат запознати със събитията около [url=http://www.burgasmuseums.bg/index.php?tab=hist&lang=bg&page=encyc&enc=histevents&eid=140]Освобождението на Бургаския край[/url] в периода есента на 1877 г.- март 1878 г. Темата обхваща и учредяването на първите общински и държавни институции в Бургас, решенията на Общинския съвет във връзка с модернизацията и нормализирането на живота в града след Освобождението, и съставянето на първия градоустройствен план, оформил съвременния облик на Бургас.

Лекторията е ориентирана към всички любознателни граждани и гости на град Бургас. Входът е свободен.

Заповядайте!