Покана за пресконференция

24 Mar

Покана за пресконференция

На 25 март 2015 г., сряда, от 10.00 ч., в Иконната зала на Историческата експозиция (ул. Лермонтов 31, вход откъм ул. Георги Кирков) на РИМ-Бургас ще се проведе пресконференция за:[shrink]

• Дейността, постигнатите резултати и финансови показатели на Бургаския музей за 2014 г.
  • Представяне на най-важните археологически открития на Бургаския музей през 2014 г.

За пръв път ще бъде изложена пред публика информация и ще бъде показана пред обществеността една от най-ценните находки, откривана в дългогодишната история на музея – оловен реликварий от базиликата, проучена на п-в Форос през лятото на 2014 г. До този момент няма данни подобен реликварий да е откриван при археологически разкопки в България и чужбина.
На пресконференцията ще присъства г-жа Йорданка Ананиева – зам.-кмет на Община Бургас.