Започна приема на заявки за Осмата купа на Природонаучния музей в Бургас

• Започна приема на заявки за Осмата купа на Природонаучния музей в Бургас
09 Apr

Започна приема на заявки за Осмата купа на Природонаучния музей в Бургас

За осма година РИМ Бургас отбелязва Международния ден на биологичното разнообразие със "Състезание за Купата на Природонаучния музей".

Състезанието ще се проведе на 10 май 2019 г. от 10.00 до 12.00 часа в Природонаучния музей. Всяко училище може да излъчи отбор от 4-ма ученика и ръководител.

Необходимо е да заявите своето участие до 3 май 2019 г., в Природонаучния музей (ул. „К.Фотинов” 30 или на телефон 056/84 32 39).

През 2018 г. Купата на Природонаучния музей завоюва отборът на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ (на снимката).

Р Е Г Л А М Е Н Т
ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ
НА СЪСТЕЗАНИЕ ЗА КУПАТА НА ПРИРОДОНАУЧЕН МУЗЕЙ БУРГАС 2019 Г.

1. Цели
• Предоставя възможност за изява на ученици със задълбочени
знания и засилен интерес към природните науки;
• Дава възможност да покажат оригинално мислене;
• Дава възможност на училищата в града да сравнят знанията си в областта на биологията и екологията.

2. Участници
Право на участие имат всички ученици от Бургаския регион, които проявяват задълбочен интерес към учебните предмети от културно-образователната област „Природни науки и екология”.
От всяко училище може да участва по един отбор, състоящ се от 4 състезатели и ръководен от преподавател.

3. Съдържание
Мястото на провеждане на състезанието е Природонаучни музей в Бургас (ул. К. Фотинов 30). Състезанието ще се проведе на 10 май 2019 г. от 10.00 до 12.00 часа. Участниците ще трябва да решат различни задачи, свързани с биоразнообразието на Бургаския регион.

4. Оценяване и класиране
Класирането е отборно. Побеждава отборът, който пръв отговори правилно на всички поставени задачи. Оценяващата комисия ще бъде от представители на Регионалния исторически музей Бургас. Всички участници ще получат индивидуални грамоти.

Регламент в пдф

Тагове:купа на природонаучния музей