Започнаха археологическите разкопки на българския средновековен град Русокастро

• Започнаха археологическите разкопки на българския средновековен град Русокастро
07 Jul

Започнаха археологическите разкопки на българския средновековен град Русокастро

Археолозите от Бургаския музей откриха археологическия сезон в средновековния български град Русокастро. През тази година целта им е да разкрият северозападната крепостна стена на града, намираща се между замъка и северозападния ъгъл на укрепената площ. Още в първия ден са открити многобройни находки – 4 монети на българския цар Иван Александър, железни стрели, занаятчийски инструменти и др.
Разкопките са финансирани традиционно от Община Камено. Музеят очаква финансиране и от Министерството на културата, за което има подаден проект.
Същевременно се подготвя терена и за средновековния лагер, който ще посрещне своите гости на 22 и 23 юли. Тогава сдружение „Чигот“ ще пресъздаде една истинска средновековна среда – представяне на средновековни занаяти, средновековна кухня, бойни демонстрации с лък и меч, традиционни средновековни костюми за мъже и жени и много други атракции. Събитието е организирано от Община Камено и Бургаския музей.